Střípky:

¤     Poškozené bankovky.
Protože vyšel zákon č. 136/2011Sb., o oběhu bankovek a mincí a o změně zákona č. 6/1993 Sb., o České národní bance, ve znění pozdějších předpisů (účinný od 1.7.2011). Bohužel není nijak medializován, chci vás upozornit, že Banka  nepřijímá jakkoliv poškozené bankovky mimo běžného opotřebení (počítá se sem i třeba utržený rožek) a bankovku roztrženou na 2 části a slepenou. Jestliže dostanete v obchodě, nebo od někoho jiného bankovku popsanou, roztrženou a slepenou na víc, jak 3 díly, vypranou, ohořelou, děravou, zašpiněnou od kečupu:-)) nebo jinak poškozenou, v bance vám ji nikdo nevymění. A pravděpodobně tak ani nikde v obchodě, nebo na poště. Když vám bude obchodník vracet při nákupu bankovky, všechny si je prohlédněte a v případě poškození chtějte jinou (máte na to ze zákona nárok).
 
¤     Důležité upozornění, vydané Červeným křížem a záchrannými organizacemi.
Záchranáři a řidiči ambulance si všimli, že u dopravních nehod má většina zraněných u sebe mobilní telefon.
U zraněných osob, se kterými nelze komunikovat, zásahové síly neví, koho by měli z dlouhého seznamu adres kontaktovat.
Řidiči a lékaři záchranné služby tedy navrhli, aby každý zadal do svého adresáře v mobilu osobu, kterou je třeba kontaktovat v nouzovém
případě, pod tu samou zkratku. Mezinárodně uznávaná zkratka je: ICE = In Case of Emergency.(pro případ záchrany)
Pod touto zkratkou zaznamenejte telefonní číslo osoby, která bude v případě nouze kontaktována policií, hasiči či první pomocí.
Pokud chcete kontaktovat více osob, potřebujete ICE1,ICE2,ICE3 atd. Sdělte to kamarádům a známým, aby tato zkratka nalezla celosvětové uplatnění.

¤     Infarkt a pití teplé vody.
Tento článek může zachránit někomu život a je o teplé vodě, ale také o infarktech. Snad bychom měli přijmout za své zvyky Číňanů a Japonců, totiž popíjet horký čaj během jídla, ne chladnou vodu. Je sice příjemné popít chladný nápoj po jídle, avšak tento chladný nápoj způsobí ztuhnutí tuků v jídle, které jste zrovna zkonzumovali. To způsobí zpomalení zažívacího procesu. Jakmile tento ztuhlý tuk reaguje ze žaludečními kyselinami, rozpadne se a bude absorbován střevami rychleji, než solidní jídlo. Tento tuhý tuk se usadí na stěně střev a vytvoří podmínky pro rakovinu & artritidu. Nejlépe je pít horkou polévku nebo horkou vodu po jídle.
Obecné příznaky infarktu…
Uvědomte si intenzivní bolest v čelisti. Nemusíte mít nejdříve bolest v hrudi v průběhu infarktu. Zvedání žaludku a intensivní pocení patří také k obecným jevům.
60% lidí, kteří dostanou infarkt ve spánku se již neprobudí. Bolest čelisti vás může probudit z hlubokého spánku.
Jeden kardiolog řekl, že když každý kdo čte tuto zprávu ji sdělí 10 dalším lidem, zachráníme tak přinejmenším jeden život.


¤     Nedobrovolný výběr z bankomatu.
Jakmile se ocitnete v situaci, kdy jste přinuceni násilníkem a musíte pod nátlakem vybrat peníze z Bankovního automatu, zadejte svůj PIN opačně:
tzn. od konce - např.máte-li 1234 , tak zadáte 4321 a automat vám peníze přesto vydá, ale též současně přivolá policii, která vám přijede na pomoc.
Tato zpráva byla vysílána v TV, přesto ji využilo doposud jen minimum lidí, protože se o této skutečnosti mezi lidmi neví.


¤     Jídlem proti chřipce.
Zima je tradičně obdobím chřipek a nemocem z nastuzení. Bolavý krk a ucpaný nos patří mezi nejčastější doprovodné symptomy. Přecházet chřipku není žádné hrdinství a určitě bychom měli minimálně na týden skončit v posteli a poctivě se léčit. Teplo, dostatek spánku, přísun vitamínů a horkého čaje by měli být samozřejmostí. V době, kdy je tělo oslabené a bojuje s nemocí se k němu chováme šetrně a snažíme se mu s léčbou pomoci. Moderní medicína má po ruce plno prášků, kapek, sprejů, které umí přinést úlevu, ale na druhou stranu náš organismus i zatěžují. Játra, ledviny a žaludek dostávají zabrat. Nespoléhejte se jen na produkty z lékárny, ale zkuste svému tělu pomoci i přírodními prostředky, které nejen, že po staletí fungují, ale navíc nemají nežádoucí vedlejší účinky. Správným jídlem, bylinkami, čaji, ovocem a zeleninou můžeme s chřipkou zatočit mnohem rychleji. Pokud budeme osvědčené recepty přírodní medicíny preventivně pravidelně zařazovat, můžeme se chřipkám a rýmě vyhnout úplně.
Med = Med by měl být součástí našeho jídelníčku po celý rok. Většinou po něm ale saháme až ve chvíli, kdy se necítíme dobře. Za med je dobré si připlatit a vždy brát jen kvalitní, čistě přírodní med, ideálně od známého včelaře. Při vlastním užívání ale pozor, tradiční chřipkový nápoj – čaj s medem a citronem, zcela pozbývá své účinnosti, vložíme li do něj citron a med, ve chvíli, kdy je voda ještě horká. Účinné látky a vitamíny se horkem zcela zničí, podle indické ajurvédy dokonce v medu vzniknou látky vyloženě škodlivé. Med i citron přidáváme do čaje ve chvíli, kdy má měně než 40°C, vlažný čaj pak pijeme po celou dobu nemoci. Pro podporu pocení je daleko lepší udělat si čaj lipový a ten pít opravdu horký.
Křen = Je známý od nepaměti jako přírodní antiseptikum. Křen dokáže v našem těle účinně eliminovat infekce a je výborným doplňkem léčby při nachlazení, angíně a chřipce.V případě nemocí spojených s kašlem a rýmou nám ale křen prokáže ještě jednu skvělou službu. Jeho silice rozpouštějí usazený sekret na sliznicích dýchacích cest - jak v nosních dutinách, tak v plicích a průduškách. Podobně působí i cibule. Tradiční recept při nachlazení a zejména pak proti kašli, není žádnou velkou lahůdkou, ale je velmi účinný. Nastrouháme křen na jemno, nebo cibuli na kolečka. Navrch přidáme 4 lžíce kvalitního medu. Necháme chvilku působit, uvolní se šťáva, kterou jíme po lžičkách. Z cibulového základu je šťávy více, v případě křenu můžeme med s nastrouhanou směsí smíchat a jíst po lžičkách přímo.
Česnek = Patří k nejsilnějším přírodním antibiotikům a měli bychom jíst, tak často, jak jen můžeme. Známý životabudič – česneková polévka může opravdu pomoci i při chřipce, ale zase platí, že prolisovaný stroužek česneku do ní přidáme těsně, před tím, než polévku poneseme na stůl.
Zázvor = Oteplující a energetizující účinky zázvoru z něj dělají jednoho z nejúčinnějších bojovníků proti chřipkovým bacilům. Oloupejte ho a nastrouhejte zázvor na jemném struhadle a zalijte horkou vodou, můžete osladit a elixír je hotov. Pokud chcete dochutit medem a citronem, počkejte do schladnutí. Nápoj lze připravovat i za studena, ale necháme jej déle louhovat, na jednu sklenku stačí jedna lžička strouhaného zázvoru.
Jako účinný prostředek se doporučuje i zázvorová koupel nohou. Nasstrouhaný zázvor spaříme a necháme 10 minut louhovat, poté vlijeme do lavoru. Přidat můžeme ještě eukalyptový, nebo jiný aromaterapeutický olej.
Kyselé zelí = Má vysoký obsah vitaminu C a při chřipce bychom na něj neměly zapomínat. Kysané zelí pomáhá očišťovat organizmus, vyčistí střeva od hnilobných zbytků a navodí přirozenou rovnováhu. Při oslabení bychom měli dát zelí přednost před kysanými mléčnými výrobky.
Olej = Při bolestech na průduškách si uděláme teplý olejový obklad. Nejlepším olejem je sezamový, ale můžeme použít i panenský olivový nebo mandlový olej. Olej ohřejeme ve skleničce, v mikrovlnce nebo ve vodní lázni tak aby byl příjemně teplý. Kromě obkladů jím masírujeme celé tělo po každé horké koupeli.
  Při nachlazení a chřipce se vyhněte všem těžkým a mastným jídlům, stejně jako všem smaženým dobrotám o produktům obsahujícím velké množství umělých přísad a konzervantů /instntní pokrmy/. Ideální je se zcela vynechat i maso, protože se dlouho a obtížně tráví, zatěžuje žaludek a střeva. Obtížně stravitelné se může stát i mléko, mléčné výrobky i jinak opěvované jogurty. Jídla by měla být čerstvá, lehká a vždy teplá. Vsaďte na zeleninová jídla a ovoce. Oblíbená jsou třeba strouhaná jablka s mrkví. Ideální jsou lehké zeleninové polévky, výborná je rýžová nebo vločková polévka. Ke snídani se hodí obilné kaše dochucené krájenými rozinkami a medem. Zcela se vyhněte studeným nápojům, Tělo na ně musí vynaložit spoustu tepelné energie a to jej velmi zatěžuje.

¤     Klíšťata od Vás utečou.
Zaručený a vyzkoušený recept proti klíšťatům. Návod na domácí biorepelent je přímo ze Švédska. Náš rozmarýnový odvar neobsahuje žádné chemikálie!!
Na přípravu potřebujete 1 sáček rozmarýnu, který koupíte v obchodě, jako přísadu do jídla, 1 litr vody a 1 lžíci bílého vinného octa. Do hrnce nalijte vodu a přiveďte ji do varu. Potom odstavte a vysypte do vody rozmarýn a nechte pořádně vylouhovat. Rozmarýn může být ve vodě, až do vychladnutí odvaru. Potom scedíme rozmarýn a přidáme 1 lžíci vinného octa. Přírodní repelent se přelije do sprejové lahvičky a uloží se do chladničky. Před každým výletem do přírody si nasprejujeme tělo, hlavně nohy od kolen dolů. Nasprejujeme si také obuv!!


¤     FÍGL - přilepený papír na zadním skle auta.
Oč jde ??? Parkuješ předkem auta. Vrátíš se do auta, nastartuješ, začínáš couvat, abys vyjel z parkovacího místa, koukáš se dozadu a vidíš lístek, který ti zaclání při výhledu. Protože jsi zvědavý co to je - zastavíš v couvání, vystoupíš a jdeš se podívat. Když se blížíš dozadu auta, zloděj odněkud vyskakuje, nasedá do tvého auta a odjíždí a tebe nechává na parkovišti. Navíc s ním odjíždějí i všechny tvé věci, přicházíš nejen o auto ale i o peníze, dokumenty s adresou bydliště a možná i o klíče od bytu či domu. A tak navíc i váš domov i vaše osobnost a blízcí jsou v ohrožení. TO JE NOVÝ ZPŮSOB ZLODĚJŮ.
Jakmile uvidíš lístek na zadním skle auta, nezdržuj se vystupováním z auta a strhni ho až doma !!!!!!!!!!!!!!!
Od Danuše Růžičkové, odbor dopravy - registr řidičů


¤     Mozková příhoda.
Stalo se: Na jednom grilování Lenka najednou omdlela a spadla. Bylo jí nabídnuto zavolat záchranku, ale ona každého ubezpečovala, že je jí dobře a že se jí jen udělalo špatně kvůli novým nerozchozeným botám. I přesto, že byla bledá a chvěla se, pomohli jí očistit a posadili jí ke stolu s jídlem. Celý zbytek večera byla Lenka v klidu. Pozdě večer po grilování Lenčin manžel všem zavolal a oznámil, že jeho manželka byla přece jen hospitalizována. O hodinu později náhle zemřela. Při zahradní slavnosti totiž utrpěla mozkovou příhodu. Kdyby její přátelé věděli, jak se dají rozpoznat příznaky mrtvice, mohla Lenka ještě žít! Někteří lidé nezemřou hned, ale zůstanou odkázáni na pomoc druhých s vědomím, že jsou v beznadějné a bezvýchodné situaci.
Neurologové tvrdí, že pokud se pacient dostaví nejdéle do 3 hodin od příhody, může být zachráněný. Tvrdí, že trik je vtom nejen rozpoznat a správně diagnostikovat mrtvici, ale i dopravit pacienta do 3 hodin k lékaři, který může pomoci.
Jak rozpoznat mrtvici:
Nejlehčí metoda jak ji poznat, je komunikovat s postiženým takto:
1) poprosit ho, aby se zasmál - což zřejmě nebude schopen
2) poprosit ho, aby řekl jednoduchou větu - může mluvit nesrozumitelně a zmateně
3) poprosit ho, aby zvednul obě ruce - což mu nepůjde, anebo jen velmi těžko
4) poprosit ho, aby vyplázl jazyk - pokud je jazyk pokřivený a kroutí se ze strany na stranu, je to znak mrtvice
Pokud má postižený problém vykonat alespoň jeden shora vyjmenovaných kroků, je třeba ihned zavolat záchranku!


¤     Pro majitele mobilních telefonů.
Následující informaci berte zcela vážně (ověřeno na PČR), třeba někomu zachrání účet za telefon. Jde o to, že Vám někdo zavolá na mobil a představí se jako " PROVIDER" Vodafone, T-Mobile nebo Eurotel a pak Vás požádá o vyťukání kódu 09 a vysvětlí, že jde o ověření správné funkce telefonu. Podvodníci mají k dispozici prostředky, díky kterým spolu se zadaným kódem přečtou Vaši SIM kartu a pak si vytvoří její kopii s Vaším číslem a veškerá jejich volání budete mít v účtu vy. Současně se objevuje i vir, který zničí SIM kartu a poškodí telefon. Tento vir poznáte tak, že se Vám jako příchozí hovor zobrazí na displeji "A", "C" nebo "E". Rada zní hovory nezvedat a v případě, že Vás někdo požádá o zadání kódu, okamžitě zavěsit. Podvody se začaly praktikovat ve velkém měřítku.

zpet


Dlouhodobá předpověď počasí